Bize Ulaşmanız Yeterli
İletişim 0850 304 34 04

Zeytinlik Mah. No13/46 Bakırköy-İstanbul

Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı Danışmanlık Hizmeti

Maddi hasar, yaralanma ve ölümle sonuçlanabilen trafik kazaları sürücü hataları, yol kusurları veya kullanılan araçlardaki teknik sorunlar sebebiyle oluşmaktadır. Trafik kazaları sonucunda meydana gelen sakatlanma, doku veya organ kayıpları ve yaralanmalarda, ortaya çıkan kayıpların tazmini için, sigorta şirketlerine tazminat davaları açılabilmektedir. Yaralamalı trafik kazası karayolu üzerinde durağan veya hareketli araçlara, bir veya birden çok aracın çarpmasıyla meydana gelmektedir.

Bu tür kazalarda meydana gelen kayıpların karşılanmasına yönelik olarak zorunlu kılınan trafik sigortası ve zorunlu mali sorumluluk sigortaları, oluşan zararların tazmin edilmesinde kullanılmaktadır. Sigortalar hem kazaya sebebiyet veren bireyleri, hem de kaza sebebiyle zarar gören bireylerin hakkını koruma altına almaktadır.

Yaralamalı trafik kazası sonucunda vücut bütünlüğü zarar gören bireyler, kazaya sebebiyet veren sürücünün kusuru oranında tazminata hak kazanmaktadır. Trafik sigortaları tarafından zararları tazmin edilen kazazedeler, kazaya sebep olan aracın kimliğinin tespit edilemediği durumlarda ise, tazminatlarını Güvence hesabından alabilmektedir.  Ayrıca, kazanın oluşmasın sebep olan aracın herhangi bir sigortasının olmadığı durumlarda, güvence hesabı devreye girerek oluşan tazminat bedelini ödemektedir.

Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı Danışmanlık Hizmeti Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı Danışmanlık Hizmeti

Yaralamalı Trafik Kazalarında Tazminat Çeşitleri

Yaralamalı trafik kazası yaşayan kazazede, yaralanmanın dercesine göre 2 farklı maddi tazminat hakkına sahip olmaktadır.

Geçici iş görememezlik ve Sürekli iş görememezlik.

Geçici iş görememezlik tazminatları, kaza sonucunda kalıcı bir sakatlık oluşmamasına rağmen,  kazazedenin iyileşme süreci içerisinde yaşamış olduğu kazanç kayıplarını telafi etmektedir. Bu tür tazminatın kapsamına kaza sonucu yaralanan, çalışan veya çalışmayan her birey dahil edilmektedir.

Sürekli iş görememezlik tazminatı ise, meydana gelen kaza sonucu doku ve organ kaybı yaşayarak hayatı boyunca kazanın etkilerini taşıyacak kişileri kapsamaktadır. Bu tür tazminat ödemelerinde yaşanan mağduriyet ölçüsü, sakatlık oranı, gelir durumu, yaş ve kusur oranlarına göre ödeme miktarı farklılık gösterebilmektedir. Toplumun birçok kesimi tarafından çok fazla bilinmeyen yaralamalı trafik kazası tazminatları, firmamız tarafından verilen danışmanlık hizmetleriyle kısa süre içerisinde alınabilmektedir. Eğer sizde bu tür kazaların mağduru olup zararlarınızı tazmin etmek istiyorsanız, firma telefonlarımızdan bize ulaşarak her türlü bilgiyi temin edebilirsiniz.

www.hasartakibi.com