Bize Ulaşmanız Yeterli
İletişim 0850 304 34 04

Zeytinlik Mah. No13/46 Bakırköy-İstanbul

Terör Mağdurları Tazminatı Danışmanlık Hizmeti

Başta sivillerin zarar gördüğü terör eylemleri, ülkemizde sıklıkla karşılaşılan ve toplumun hemen her kesimini tehdit eden olaylardır. Amaç halk arasında kargaşa ve korku yaratmak, ölüm, sakatlama, yaralama ve hasar girişimleri ile can ve mal güvenliğini tehdit etmektir. Terör eylemleri sonucu zarar gören kişilerin zararı idare tarafından karşılanır. Çünkü devlet anayasal düzenine karşı yapılan bu eylemler devletin alacağı tedbirlerle önlemekle yükümlü olduğu eylemlerdir. Terör mağdurlarının bu eylemlerde ve oluşan zararda herhangi bir kusuru ve fiili söz konusu değildir.

Terör Mağdurlarının Tazminat Alma Hakkı Vardır.

Terör mağdurlarının tazminat almaya hak kazandığı birçok insan tarafından bilinmiyor. Terör eylemlerinden zarar görenlerin zararını tazmin edebilmeleri için eylem açık ve net terör saldırısı olmalıdır. Terör mağdurlarına tazminat danışmanlık hizmeti veren firmamız, alanında uzman avukatlarla çalışan kurumsal bir firmadır. Terör eylemleri karşısında herhangi bir zarara uğrama durumunda zararın karşılanması için profesyonel çözümler sunmaktayız.

Terör Eylemleri Sonucu Oluşan Zararlar

1-Ölüm, yaralanma, sakatlanma durumunda oluşan zararlar, cenaze ve tedavi masrafları.

2-Taşınır taşınmaz mallara, hayvanlara, ağaçlara ve diğer eşyalara verilen zararlar.

3-Terörle mücadele sürecinde kişilerin mal varlıklarını kullanamama veya ulaşamama durumundan doğan zararlar.

Terör eylemlerinden doğan bu zararların karşılanması için eylemin terör eylemi olduğu şüphe götürmemelidir.

Danıştay’ın aldığı karara göre terör mağdurlarının zararının karşılanmasının önü açılmıştır. Terör tazminatı, tedavi masrafları, cenaze masrafları ve mal varlığını kaybetme durumunda oluşan zararın tazmini terör mağdurları tazminatı danışmanlık hizmeti kapsamında olup firmamızın sunduğu bir hizmettir.

Terör Mağduru Tazminatı Almak İçin Ne Yapmalı?

Yukarıda açıklanan üç madde sonucunda, zarara uğradıysanız tazminat almaya hak kazandınız, demektir. Zararın devlet tarafından karşılanıp karşılanmadığını araştırmak ve konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için hemen bizi arayın. Alanında uzman bir ekiple çalışan firmamız, maddi ve manevi tazminat taleplerinizi tazmin etmenizde profesyonel bir çözüm ortağı olarak aradığınız adrestir. 0850 304 3404 numaralı telefondan ya da info@hasartakibi.com adresinden bize ulaşın, en kısa sürede zararınız karşılansın.

Terör Mağduru Tazminatı Başvurusu

5233 sayılı kanuna göre, terör eylemleri sonucu zarar gören kişi ve kurumlar tazminat hakkından faydalanmak için saldırının gerçekleştiği bölgenin valiliğine başvuruda bulunmalıdır. Başvuru sonrası 10 gün içinde valiliğin “zarar tespit komisyonu” tarafından meydana gelen zarar tespit edilir. Valilik başvurusu eylemin gerçekleştiği andan itibaren en geç 60 gün içerisinde yapılmalıdır. Olayın komisyon tarafından incelenmesi en geç 6 ayda sonuçlansa da gerekli görüldüğünde bu süre valilik tarafından 3 ay daha uzatılabilir.

Maddi tazminat yanında terör mağdurları manevi tazminat talebinde de bulunma hakkına sahiptir. Yaralanma, sakatlanma ve vefat durumu elem ve üzüntü verici bir durum olup manevi tazminat hakkı ile bu durum bir nebze de olsa telafi edilmeye çalışılır.

Terör mağduru olup maddi manevi tazminat başvurusunda bulunarak zararınızın karşılanmasını istiyorsanız, tüm süreci sizin adınıza takip eden firmamız ile iletişim kurmanız yeterlidir.

www.hasartakibi.com