Bize Ulaşmanız Yeterli
İletişim 0850 304 34 04

Zeytinlik Mah. No13/46 Bakırköy-İstanbul

Reddedilen Kasko Tazminat Dosyaları Danışmanlık Hizmeti

Reddedilen kasko tazminat dosyaları konusunda çözüm arayan herkesin yapması gereken mutlaka profesyonel yardım almak olmalıdır. Firmamız kasko anlaşmazlıklarında vermiş olduğu danışmanlık hizmetleriyle, zarara uğradığınız hakların geri iadesi için profesyonel çözümler sunmaktadır. İsteğe bağlı olarak yapılan kasko sigortaları, zorunlu trafik sigortasından farklı bir uygulamadır. Kasko sigorta uygulamaları, trafikte yaşanması muhtemel maddi zararların karşılanmasını sağlayarak oluşan zararların tazmin edilmesi amacını güdüyor.

Kasko anlaşması öncesinde belirlenmiş olan teminatlar ve ek teminatlar kaskodan ne ölçüde yararlanabileceğinizi tanımlıyor. Ana teminatlar standart olmakla birlikte, sigortaya eklenecek ek teminatlar bireyin talebine göre belirlenerek, ek bir ücretlendirme sonucu poliçeye dahil ediliyor. Böylece standart kaskoya oranla oldukça geniş kapsamlı bir koruma sağlanmış oluyor.

Reddedilen kasko tazminat dosyaları genellikle konu hakkında bilgisizlik ve profesyonel destek alınmaması sebebiyle zaman aşımına uğrayarak kalarak atıl hale geliyor. Kasko uygulamaları ana tema olarak aracın her türlü zarara karşı teminat altına alınmasını vaat ediyor. Kullanılan aracın yanması, kaza sonucu hasar görmesi veya çalınması gibi durumlarda güvence sağlıyor.

Trafik sigortası sadece üçüncü kişilere verilen zararı tazmin ederken, kasko ek teminatlar sayesinde meydana gelebilecek zararlarınızı eksiksiz olarak karşılıyor. Bu sebeple sürekli kullanım halinde olan araçların mutlaka kasko sigortası yaptırması gerekiyor. Oldukça geniş bir güvenlik şemsiyesi altına almış olsa da, kasko teminatlarının ödenmediği istisnai durumlar da meydana gelebiliyor.

Kasko Teminatları Hangi Durumlarda Ödenmez?

Reddedilen kasko tazminat dosyaları hakkında yapılan incelemelerde birçok dosyanın önceden belirlenmiş sebepler dolaysıyla teminat reddiyle karşı karşıya kaldığı görülmektedir.

Aracın ehliyetsiz bir kişi tarafından kullanılmış olması, limit aşan ölçülerde alkol kullanımı ve uyuşturucu etkisinde araç kullanılması, aracın doğal süreçte kendi kendine eskiyip yıpranması, aavaşlar, düşman saldırıları gibi durumlar, ruhsatta belirlenenden fazla yük taşınması sonucu oluşan hasarlar, nükleer kaza veya saldırılar, araç sahibi veya eylemlerinden sorumlu olduğu kişiler tarafından kasten verilen zararlar” Kasko teminatlarının dışında kalan haller olarak belirlenmiştir.

Farkı sebepler öne sürülerek kasko tazminatlarının ödenmediği durumlarda veya haklı olduğunuz fakat bilgi noksanlığı sebebiyle haklarınızı kaybettiğiniz dosyalarla ilgili olarak, firmamızın danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilir, zayi olan tazminat haklarınızı geri alabilirsiniz.

www.hasartakibi.com