Bize Ulaşmanız Yeterli
7/24 İletişim 0850 304 34 04

Ölümlü Trafik Kazası Tazminatı Nasıl Hesaplanmaktadır?

Ölümlü trafik kazası tazminatı en genel anlamda trafik kazasında ölen araç sahibinin yakınlarına belli bir miktar tazminat ödemesidir. Aynı zamanda ölen araç sahibinin aracının oluşan hasarının onarımı da tazminat kapsamındadır.

Öncelikle ölümlü bir trafik kazası durumunda ölen kişinin yakınları sigorta ekspertlerine kazayı inceletmelidir. Kaza sonucu vefat eden kişinin kusur oranına göre ölümlü trafik kazası tazminatı hesaplanmaktadır. Aynı zamanda ölen kişinin aracında oluşan hasarın maddi boyutu da bu tazminat kapsamına girmektedir. Ölümle sonuçlanan trafik kazası tazminatı hesaplaması konusunda uzman ekibimiz ile iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Trafik kazasında ölen kişinin ailesi, kazaya sebebiyet veren kişi ya da kişiler tarafından hem manevi hem de maddi olarak bu tazminatı kolaylıkla alabilir. Ölümlü trafik kazası tazminatı öncelikle ölen kişinin geliri ve yaşı baz alınarak hesaplanır. Daha sonra ise ölen kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişilerin yaşı ve geliri de hesaplanarak bir tazminat bedeli oluşturulur. Ancak tazminat bedelinden rakamlar ile bahsetmek ne yazık ki mümkün değildir. Meydana gelmiş olan kazada; kazanın büyüklüğüne, kazaya sebebiyet veren kişinin kazadaki suç payına ve ölen kişinin durumuna göre uzmanlar tarafından en ince ayrıntısına kadar hesaplanarak ölümlü trafik kazası tazminatının miktarına karar verilmektedir.

www.hasartakibi.com