Bize Ulaşmanız Yeterli
İletişim 0850 304 34 04

Zeytinlik Mah. No13/46 Bakırköy-İstanbul

Ölümlü Trafik Kazası Tazminatı Nasıl Alınır

Ölümlü Trafik Kazası Tazminatı Nasıl Alınır?

Kazaların bir kısmı hiç istemesek de ölümle sonuçlanabiliyor. Yasa gereği, ölümle neticelenen bir kaza da ölen taraf için tazminat ödenmesi uygun görülmüştür. Bunun kısmen de olsa acı hafifletmek ve mağduriyetleri gidermek maksadıyla yapıldığı bilinmektedir. Ölen insanların ardından hak taleplerini  iletmek ve sağ kalanların yaşamlarını devam ettirmesini sağlamak amaçlanmaktadır. Ancak bu tazminat süreci de kanuni prosedürlerle işlemektedir. Dolayısı ile ne kadar bedel ödeneceği bir takım şartlara bağlıdır. Kazanın oluşu, kusur oranı, ölen kişinin yaya, şoför, yan ya da arka koltukta oturup oturmadığı gibi detaylar tespit edilmelidir. Bütün bunlar neticesinde tazminat miktarına ve hükmüne karar verilecektir.

Zorunlu Trafik Sigortası ve Poliçe Detayları

Sigorta şirketlerinden tazminat alma maddelerini bilmek en doğru olanıdır. Mağdur ve yakınların ekonomik bakımdan zorluk yaşaması esastır. Ölümle sonuçlanan kaza ve trafik olaylarında teminat limitleri devreye girer. Geride bıraktığımız 2017 senesinde bu limit 370 bin TL olarak belirlenmiştir. Sigorta şirketinin ölen kişi ya da kişilere gerçekleştireceği ödeme miktarı bu olmaktadır. Fakat bu tazminatı almanın bazı koşulları söz konusu olmaktadır. Kazanın nasıl meydana geldiği eksiksiz rapor edilmelidir. Vefat eden ya da edenlerin haklılık payları göz önünde bulundurulmalıdır. Karşılıklı ölüm söz konusu ise kusur oranları noksansız tespit edilmelidir. Tazminatı ölen kişinin sağ ise anne babası, eşi, 18 yaşından küçük çocukları ve sürekli bakmakla yükümlü olduğu diğer kişiler almaktadır. Sigorta firmalarının bu unsurlara dikkat ederek ödeme yaptıkları asla akıllardan çıkarılmamalıdır.

En Hızlı Ölümlü Tazminat Sonucuna Bizimle Ulaşın

Zaman aşımına uğramamak, haklardan olmamak ve yasal mevzuatları yerine getirmek için sağlam bir hizmet almalısınız. Başvuru ve takibini sizin adınıza yürüten danışmanlarda karar kılmalısınız. Yıllardan beri sigorta şirketlerinden tazminat talep eden ve sayısız dosyanın olumlu kapanmasına aracılık etmiş bizi seçebilirsiniz. % 100 gizlilik, güven ve şeffaflık ilkeleriyle yanınızda yer alan işletmemiz, tazminat olabilmenizin tek şıkkı olmaktadır. Gerektiği her daim temas kurabilme ve irtibata geçebilmeye dair iletişim seçeneklerimizi kullanabilir ve hızlı erişimi de sağlayabilirsiniz.

www.hasartakibi.com