Bize Ulaşmanız Yeterli
İletişim 0850 304 34 04

Zeytinlik Mah. No13/46 Bakırköy-İstanbul

Kasko Tazminatları Neden Reddedilir?

Eğer kasko üzerinden tazminat almayı beklerken redd kararı ile karşılaştıysanız, mevcut durumun sebeplerini dikkatli incelemelisiniz. Çünkü olumsuz cevap verilen kararlar sayısız dayanağa bağlı olarak ortaya çıkabilir.

Bunlar arasında ilk sırayı alan ise;

“Kişinin kendi aracına bilinçli bir şekilde zarar vermesidir.”

Şayet herhangi bir kazaya karışmamış ve sizden kaynaklanan nedenler ile tazminat talep ediyorsanız bunun karşılanmayacağını bilmelisiniz.  Sigorta şirketleri herhangi bir tazminat ödemeden önce eksperleri sayesinde en ince ayrıntıya kadar araştırma yapmaktadır. Buna bağlı olarak muhtemel hasarın kimden kaynaklandığını tespit etmekte söz konusu eksperler zorluk yaşamayacaklardır.

Üstelik sizden doğan bir olumsuzluğu bulmaları, güven duygularını yitirmelerine de neden olabilmektedir. Maddi anlamda kaybın karşı tarafa ait olduğunu tescillemek sigorta acentelerinin önceliğidir.  Kandırmamak ve yanlış yönlendirme imtina etmeniz gereken tutum olmalıdır.

Kasko Tazminatlarının Reddedilmesinin Önüne Geçmek İçin Kriterler

Kaza raporları bu noktada devreye girmektedir. Kusur ve suç oranının karşı tarafa ait olması şarttır. Bunu ispat eden bilirkişi raporu ve kişi ifadeleri değerlidir.

Hepsini eksiksiz olarak tedarik etmek ise zorunludur. Aksi takdirde var olan kasko tazminat haklarının hiç birine sahip olamayabilirsiniz. Kazanın meydana gelişini şeffaf ilkeler üzerinde anlatmaya özen göstererek rapor hazırlamalısınız. Sonrasında yapılan çalışmalarda durumun anlattığınız gibi olmadığı tespit edildiği takdirde reddedilme durumunuz sürpriz olmayacaktır. Sigorta firması tarafından belirtilen kural ve kriterlere tam anlamıyla uyum sağlayan nedenler söz konusu ise başvurmanız en mantıklı olanıdır.

Aleyhinize Dava Açılmasına Dahi Sebep Olabilirsiniz

% 100 güvenilir kanıt ve söylemler kasko tazminatının olmazsa olmazıdır. Yalan bir beyanda bulunmak sigorta firması tarafından size dava açılmasına dahi sebep olabilir. Reddedilme durumunun olduğu kazalarda sorumluluğu üstlenmek makul olanıdır.

Bu sayede minimum kayıp ile kazayı noktalayabilirsiniz. Haklı olduğunuzu ancak kendinizi ifade edemediğiniz durumlar söz konusu ise bunun içinde danışmanlık desteklerinden faydalanabilirsiniz.

Size yol gösterecek ve pusula olacak firmamızla haklılığınızı ispat edebilirsiniz. Tamamen gerçek veriler ışığında olası tazminat alma hakkınıza sahip çıktığımızı unutmayınız. Kazaya karışan birey olarak her daim dürüst davranmanız sizi tam anlamıyla rahatlatacaktır. Bütün bunlara dikkat etmeniz konusunun altını çiziyoruz.

www.hasartakibi.com