Bize Ulaşmanız Yeterli
7/24 İletişim 0850 304 34 04

Kasko Tazminatları Neden Reddedilir?

Kasko tazminatları birçok nedenden  reddedilebilir. Ancak otomobil kaskosunun reddedilmesinin en büyük sebeplerinden biri kullanıcının bilinçli olarak araca hasar vermesidir. Kısacası aracınıza bilinçli olarak dışarıdan bir etki olmadan kendiniz kaza ya da benzeri durumlar ile zarar verirseniz kasko şirketi herhangi bir şekilde aracınızın ya da sizin bedensel olarak maddi zararınızı karşılamaz. Kendi bilinciniz ile aracınıza zarar vermeniz durumunda kasko tazminatınız reddedilen kasko tazminatları olarak adlandırılır. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey aracınıza kendi bilinciniz ile verdiğiniz hasarı ve bedensel olarak aldığınız hasarı kendi maddi imkanlarınız ile ödemek olacaktır. Aynı zamanda kendi bilinciniz ile aracınıza verdiğiniz hasar konusunda kasko şirketli üzerinde ısrarcı olmak size hem vakit kaybettirir hem de kasko şirketi tarafından güvenilirliğinizin azalmasına neden olur. Çünkü kasko şirketleri, olan hasarı karşılamadan önce hasarın kim tarafından oluştuğuna ve nasıl oluştuğuna kadar oldukça detaylı incelemeler yapmaktadır. Bu incelemelerin sonucunda kasko şirketleri hasarın karşı taraftan ve sizin bilincinizde olmayan bir şekilde oluştuğuna emin olduktan sonra hasarın tazminatını ödeyecektir. Eğer kasko şirketine göre hatalı olan taraf yine siz iseniz kasko tazminatınız reddedilen kasko tazminatları arasında yer alacaktır. Kasko tazminatından faydalanabilmeniz için öncelikle kaza sonrası sigorta ekspertleri tarafından kazanın incelenip hatanın kimde olduğuna karar verilir. Daha sonra hata eğer karşı taraftaysa ve araç sahibinin bilinci dışında gerçekleşmiş ise kasko şirketi hasarın büyüklüğüne göre maddi ve bedensel hasarı karşılayacaktır. Red edilen kasko tazminatları gibi konulardaki bilgileri kolaylıkla firmamızın web sitesini ziyaret ederek okuyabilir ve daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kasko Tazminatlarının Reddedilmemesi İçin Ne Yapılmalıdır ?

Kasko, motorlu araçların alabileceği her türlü hasarı karşılayan tazminat türlerindendir. Ancak motorlu aracınızın aldığı hasarı kasko şirketinizin karşılaması için hasarı hiçbir şekilde araç sahibinin vermemiş olması gerekir. Yani eğer aracın aldığı hasarda araç sahibi de suçlu ise kasko şirketi tazminat ödemeyi kesinlikle reddeder. Aracınızın aldığı hasara karşı kasko şirketinin tazminat ödemesini istiyor iseniz kesinlikle kasko şirketinizin ön gördüğü kuralların tamamı ile yerine getirilmesi gerekiyor.

Öncelikle motorlu aracın aldığı hasarın kesinlikle araç sahibi tarafından verilmemiş olması gerekiyor. Aynı zamanda hasar eğer bir kaza durumunda gerçekleşmiş ise sigorta ekspertleri ile araçtaki hasarın kim tarafından verildiğine bakılır. Böylelikle hasara sebep olan taraf anlaşılır ve eğer aracın sahibi hasara sebep olmamış ise kasko şirketi hasar tazminatını öder. Aynı zamanda araç sahibinin yalan söyleyerek araca hasar vermediğini savunması kasko şirketleri için fayda etmeyecek aynı zamanda da araç sahibine dava açmasını haklı çıkaracak sebepler arasında yer almaktadır.

www.hasartakibi.com