Bize Ulaşmanız Yeterli
İletişim 0850 304 34 04

Zeytinlik Mah. No13/46 Bakırköy-İstanbul

İş Gücü Kaybı Tazminatı Nasıl Hesaplanır?

Yaşadığınız bir kaza sonrasında çalışamadığınız zamanlar olabilir. Üstelik bu iş gücü kaybı maruz kaldığınız hasara göre uzayabilir. İş yapamadığınız dönemlerde ekonomik anlamda hem maddi hem de manevi tazminat hakkınız doğmaktadır. Bunun ne kadar olduğunu hesaplamak ciddi bir iştir. Kesinlikle konuya uzman ve hakim biri tarafından tespit edilmesi elzemdir. Belirtilen kanun mevzuatlarına ve resmi belgelere göre yapılmalıdır. Destekten yoksun kalma olarak da adlandırılan süreç hesaplama başlıkları hakkında da bilgi vermek isteriz. Ekonomik anlamdan tüm haklar için sizden istenen veriler bulunmaktadır. Bunların hem doğru hem de hatasız gerilmesi önemlidir. Böylece tazminat hesaplama işlemi başarıyla yerine getirilecektir.

İş Gücü Kaybında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Hesap yönetimi ve yaşam tablosunun doğru başlık altında ifade edilmesi zaruridir. Tazminatı belirleyen kıstaslar ise şunlardır: davalı kusuru oranının girilmesi, olay tarihinin ve kazaklı doğum tarihinin belirtilmesi, alınmış olan rapor zamanı, olay vaktinde asgari geçim indirimin de dahil olduğu asgari ücret miktarı, varsa eş ya da çocuk için ekstra asgari geçim ücreti miktarı, olayın kaç yaşında olduğu, aktif çalışma ve bakiye ömrünün belirtilmesi başlıkları eksiksiz yerine getirilmelidir. Aynı zamanda geçmiş dönem süresi, gelecek aktif ve pasif dönem zaman dilimleri de mutlaka tespit edilmelidir. Bütün bunlar neticesinde tam olarak iş gücüne bağlı ne kadar tazminat hak ettiğiniz gün yüzüne çıkabilir.

Bütün Hesaplamalar İçin Bizimle Temas Kurabilirsiniz

İş kaybından dolayı doğan bütün hakların kuruşuna kadar alınması olanaksız değildir. Ancak bunların yasal bir zemin üzerinde desteklenmesi gerektiği unutulmamalıdır. Şirketlerin size para ödemesi başvuru içeriği, niteliği ve doğruluğuna bağlıdır. Eğer yeterli bir bilgi birikiminiz yok ise olumsuz bir geri dönüş alabilirsiniz. Bu yönde bir hayal kırıklığına uğramamak sizin elinizdedir. İşini tecrübeli ve deneyimli personellere emanet edebilirsiniz. İşsiz kaldığınız süre zarfında mali yönden tüm haklarınızı almanın aracılığını üstlenebiliriz. Sayısız referansımız ve sıklıkla tercih ediliyor olmamız, işimizde ne denli başarılı olduğumuzun ispatıdır. Başka bir adres aramadan hemen bizi listenizin ilk sırasına yazabilir ve danışmanlık desteğimizi alabilirsiniz.

www.hasartakibi.com