Bize Ulaşmanız Yeterli
İletişim 0850 304 34 04

Zeytinlik Mah. No13/46 Bakırköy-İstanbul

Hasar Takibi Danışmanlık Hizmeti

Hasar takibi konusunda profesyonel yöntemler ve uzman kadrosuyla hizmet üreten firmamız, trafik kazalarında oluşan mağduriyetlerin telafisinde çözüm ortağınızdır. Hasar oluşması sonrasında yapılan işlemler incelendiğinde, ilk sırada sigorta şirketi tarafından atanan eksperin hasar incelemesi yer almaktadır. Bu inceleme sırasında oluşan hasarın miktarı, hasarın oluş sebepleri ve hasarın niteliği belirlenir. Eksper tarafından oluşturulan kaza dosyası, sigorta şirketinde incelenerek, oluşan hasarın sigorta kapsamında olup olmadığı, sigorta kapsamına giriyorsa ödemenin miktarı ve ödemenin ne zaman gerçekleşeceği konusu karara bağlanır. Eksper raporu ve sigorta şirketinin incelemesinin bitiminde, hasarla ilgili belirlenen ödeme mağdur olan kişiye yapılır.

Hasar takibi işlemlerinin en kısa sürede bitirilmesini sağlayacak en önemli etken, hasarın oluşmasının hemen ardından zaman kaybedilmeden sigorta şirketine ihbarda bulunulmasıdır. Hasarınızın tazmini için azami hasar ihbar süresi 5 gün olarak belirlenmiştir. Bu tür durumlarda ihmalkârlık gibi durumlar hasar tazminatlarının alınmasında sıkıntı doğurmaktadır. Sigorta şirketine yapılan ihbar sonrası verilen hasar doya numarası, tüm işlemler sonuçlanana kadar muhafaza edilmelidir.  Çünkü hasara bağlı olarak yürütülen işlemlerin her aşamasında dosya numarası gerekli olacaktır.

Hasar ihbarı İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Hasar takibi işlemlerini sağlayacak olan hasar ihbarı yapılırken bazı bilgi ve belgelere ihtiyaç duyulmaktadır.  Sigorta şirketi tarafından talep edilecek evraklar,

  • Kaza tespit tutanağı
  • Alkol raporu
  • Kazaya karışanların ifadelerini içeren ifade tutanağı,
  • Görgü şahitlerinin tespit tutanağı
  • Araç sürücülerinin ehliyet ve ruhsatlarının fotokopisi,
  • Hasarın gerçekleştiği yerde çekilen kaza fotoğrafları,

 

Yaşanan hasarlı trafik kazalarında birçok vaka karşılıklı anlaşmayla sonuçlansa bile, kaza konusunda ihtilaf yaşanması da mümkündür. İhtilaflı durumlarda hemen kazanın fotoğraflarının çekilerek trafik polisi veya trafik zabıtasının haberdar edilmesi gereklidir.

Hasar takibi işlemlerinin eksiksiz ve kısa zamanda yapılmasını sağlayan uzman ekibimiz, hasarınızın oluşmasından tazminat ödenmesine kadar geçen süreci en doğru şekilde ve olağanüstü bir hızla yürütür. Hasar boyutunun hatasız bir şekilde tespiti ve hakkınız olan hasar tazminatlarınızı eksiksiz alabilmek için, firma iletişim hatlarından 7/24 bize ulaşabilir, firmamızdan talep edeceğiniz tüm hizmetler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

www.hasartakibi.com