Bize Ulaşmanız Yeterli
İletişim 0850 304 34 04

Zeytinlik Mah. No13/46 Bakırköy-İstanbul

Güvence Hesabı Nedir ve Nasıl Yararlanılır?

Olası bir kaza sonrasında suçlu olduğunu bilen kişilerin kaçma ihtimali bulunmaktadır. Bunun önemli bir nedeni ise zorunlu sigortasının olmaması olarak ifade edilebilir.  Olay yerini terk eden bu kişilerin ardından pek çok mağduriyet yaşanabilmektedir. Özellikli maddi anlamda uğradığınız zarar sizi karamsar bir tabloya sürükleyebilir. Ancak ülkemizde sigorta hesabı başlığı altında oluşturulan bir fon bulunmaktadır. Bu fonun adı ise güvence hesabıdır. Az önce bahsettiğimiz nedenlerden dolayı zararı kimden alacağını bilmeyen kişilere bu hizmet destek vermektedir. Ancak bu hesaptan istifade etmek ve maddi kaybı karşılamanın belli başlı şartları söz konusudur. Peki, bunlar nelerdir? Dilerseniz göz atalım.

Güvence Hesabına Başvuru Başlıkları

Ülkemizde pek çok kazanın zaman aşımına uğradığı bilinmektedir. Güvence hesabı için bu detay ilk kriterdir. Yasa çerçevesinde belirtilen zaman içerisinde başvurmanız önemlidir. Hesaptan maddi kayıpları almak için iki ayrı başlık ifade edilmektedir. Bunların biri ölümlü hal, diğeri sakatlanma durumudur. Her biri için başvuru esnasında gereken belgeler farklılık gösterecektir. Bütün bu evrakların hazırlanıp teslim edilmesi hassasiyet taşıyan unsurdur. Eksik bir dökümanın olmaması ilk olarak ehemmiyet verilmesi gereken konudur. Daha önce ölümlü ya da yaralanma ile biten bir kaza yaşamamış ve güvence hesabına başvuru da bulunmamış iseniz tek başınıza hazırlık yapmak risk taşıyabilir. Çünkü zaman dahilinde gerekli talebi iletmek işin fark yaratan ayrıntısıdır.

Hemen Profesyonel Destek Alabilirsiniz

Milyonlarca TL paranın biriktiği fondan esas itibariyle büyük bir kesimin haberi yoktur. Çarpan, kaçan ve kayıplara karışan kişilere ulaşana kadar güvence hesabından yararlanmak en doğru hamle oalcaktır. Bu kategori de deneyim sahibi birisiyle hareket etmek her şeyin daha kolay neticeleneceği anlamına gelir. Şayet sizlerde ne yapmanız gerektiğinden emin değilseniz, uzman kadrolara sahip şirketimize başvuru da bulunabilirsiniz. Güvence hesabından istifade etmek, ne kadar talep edeceğiniz belirlemek ve kısa zaman sonunda sonuç almak gibi detaylara bizimle hakim olabilirsiniz. İşini yüksek titizlik ve dikkatle yürütecek şirketimizin, memnuniyet duyacağınız garantisini verdiğinizi söyleyebiliriz. Arayın ve sorununuza dair gerekli yol haritasını birlikte çizelim.

www.hasartakibi.com