Bize Ulaşmanız Yeterli
İletişim 0850 304 34 04

Zeytinlik Mah. No13/46 Bakırköy-İstanbul

Araç Mahrumiyet Tazminatı Nasıl Hesaplanır

Araç Mahrumiyet Tazminatı Nasıl Hesaplanır?

Kaza yapmış ve aktif olarak kullanılmayan bir arabanız mı var? Yararlanamadığınız ve mağdur olduğunuz bu süreç için tazminat talep edebilirsiniz. Ancak istenilecek miktarın doğru hesaplanması en önem verilmesi gereken husustur. Bunun için işe hakim ve uzman kadroların yardımı alınmalıdır. Araca dair değer kaybı ve kullanılmayan dönemlerde tarafınıza dokunan zararları tanzim etmek olasıdır. Ancak bu gelişi güzel bir hesaplama ile olamaz. Hak kaybınızı eksiksiz, zamanında ve alabilmek için tüm adımların sağlam temel üzerinde atılması esastır. Bu başvuruları resmi olarak yapmak ve kusursuz şekilde dosyayı teslim etmek yoğunlaşılması gereken başlıktır. Umduğunuz neticeyi almanın temel taşı profesyonel danışmanlık yardımı almaktan geçmektedir.

Hesaplama İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?

Araç mahrumiyet ve buna bağlı olarak doğan tazminatın güncel hesaplanması faydalıdır. Hasar gören arabanızın ikame araç bedeli bilinmelidir. İkame bedel, aracın günümüzde kiralama bedeli olarak ifade edilebilir. İlk detay bu ücretin doğru bir şekilde tespit edilmesi ve belirlenmesidir. Sürecin ikinci sac ayağı ise arabanın onarıldığı süredir. Kaç gün içerisinde tamir edildiği ve yeniden kullanılabilir hale geldiği göz önünde bulundurulacak diğer kriterdir. Hem ikame bedeli hem de tamir edilme zamanı çarpılarak tazminat talebi ortaya çıkmaktadır. Bunu bir örnekle pekiştirmek gerekir ise; otomobilizin piyasada kiralama ücreti 200 TL olabilir, 20 günde onarım da kaldığını düşünürsek 200*20 = 4.000 TL gibi bir rakam çıkacaktır. İşte bu rakam mahrumiyet tazminat miktarı olmaktadır.

Tüm İşlemler İçin Biz Sizin Yanınızdayız

Artık arabanızın mahrumiyeti ile ilgili vakit kaybetmek durumunda değilsiniz. Prosedür ve iş detaylarına bütünüyle hakim olan işletmemiz tazminat sürecini dört dörtlük anlayışla sonuca ulaştırmaktadır. Hem tazminat talep belgeleri hem de diğer evrakların sizin adınıza hazırlanması sorumluluğunu da üstlenmektedir. Baştan sona her aşamadan haberdar olacağınız katkıları yalnızca bizimle elde edebileceksiniz. Yenilikçi, hızlı, güven duyulan ve ekonomik yönden yüksek danışmanlık bedelleri ödemezsiniz. Türkiye’nin 81 ili ve tüm ilçeleri için online başvurabilir ve müşteri temsilcilerimizin ile bire bir görüşerek işlemlerinizin en hızlı yapılmasını sağlayabilirsiniz.

www.hasartakibi.com