Bize Ulaşmanız Yeterli
İletişim 0850 304 34 04

Zeytinlik Mah. No13/46 Bakırköy-İstanbul

Araç Değer Kaybı Tazminatı Nasıl Hesaplanır?

Arabanız ile başınıza gelen bir kaza sonrasında hasar oluşması yüksek ihtimaldir. Tamir edilmesi gereken otomobiller tam anlamıyla çalışır hale gelse de orijinal değerinden kaybetmektedir. İşte bu kaybedilen değer miktarını hesaplayarak temin etmek olasıdır. Yalnız dikkat edilmesi faydalı olan husus her araç model ve markasına göre bu bedellerin farklılık gösterdiğidir. Belirlenmiş kriterlere göre farklılık gösteren hesaplama neticesinde ne kadar bir zararınız olduğu ve para alacağınız belirtilmektedir. Kaporta ve baştan sonra tüm mekanik unsurlarının arıza seviyeleri, sahip olduğunuz modelin ikinci el araba dünyasında nerede yer aldığı gibi faktörler ön plana çıkmaktadır.  Ne denli tercih edildiği, kat ettiği kilometre, olası yedek parçalara ne kadar kolay ulaşılabildiği diğer etkenlerdir.

Arabaların Değer Kaybını Etkileyen Diğer Özellikler

Kaza sonrasında boya gerektiren parçalar olabilir. Tamamen organik yapısı bozulduğu için boyanan parçaların miktarı son derece önemlidir. Değişmesi zorunlu olan parçaların aracın neresinde konumlandığı diğer bir konudur. Motor, yani yürüyeni etkileyen bir parçaysa araç değer kaybının belirlenmesinde beklentileri değiştirebilir. Sadece yedek parça kullanımı değil, bunların muadil olup olmadığı gibi başlıklarla da belirleyicidir. Kaza öncesinde daha önceden hasar kaydına girmiş bir vasıta sahibiyseniz bu durumda hesaplama da değişkenliklere neden olabilir. Onarımın düzeyi, seviyesi ve yapıldığı alan da tazminat almaya dair önem verilmesi gereken noktalardır.

Belirlenen Oran ve İtiraz Hakkınız Mevcuttur

Araç sahibi olarak uzman kişi tarafından belirlenen tutara itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Otomobillerin değer kayıplarını yapacağınız kasko sigortası ile garanti altına almak zor olmayacaktır. Fakat kasko poliçeleri her hasara para ödememektedir. Bu sebeple sigorta içeriklerini almadan önce detaylı şekilde incelemek hayal kırıklığı uğramayacağınız anlamına gelir. Herhangi bir kaza sonucunda aracınızı tamir ettirip satsanız bile sonradan değer kaybını temin edebilirsiniz. Var olan haklarınızın hiçbir şekilde yok olmadığını da hatırlatmak isteriz. Bu tip gerekliliklerde danışmanlık hizmetlerimizle de süreci yürütebilirsiniz. Uzun yıllardan günümüze kadar uzanan tecrübemiz ile sizlere her daim en iyi hizmeti vereceğimizden de emin olabilirsiniz.

www.hasartakibi.com