Bize Ulaşmanız Yeterli
7/24 İletişim 0850 304 34 04

Araç Değer Kaybı Tazminatı Nasıl Hesaplanır?

Araç değer kaybı son zamanlarda oldukça fazla yaşanan araç zararları arasında yer alıyor. Araç değer kaybınını kabaca tanımlayacak olursak, aldığınız aracı satmak istediğiniz zaman piyasa değerinden çok daha düşük bir fiyata satılmasıdır. Araç değer kaybı en çok araç hasar aldığı zamanlarda ortaya çıkar. Aracınızı aldıktan sonra eğer aracınız ile herhangi bir şekilde kaza yaparsanız ya da aracınız sizin bilinciniz dışında hasar alırsa aracın değeri düşmektedir. Bu durum araç değer kaybı olarak tanımlanmaktadır.

Siz her ne kadar trafik kurallarına uysanız da bazen ne yazık ki diğer sürücüler tarafından mağdur edilen tarafta olabilirsiniz. Bu durumu önlemek için yapmanız gereken en önemli şey araç değer kaybı tazminatına başvurmak olacaktır. Araç değer kaybı tazminatı ile ilgili her türlü bilgi ve danışmanlık hizmetine sitemiz vasıtası ile erişebilirsiniz.

Araç değer kaybı tazminatı kolaylıkla hesaplanabilir. Oluşacak değer kaybı tazminatı kazadaki kusur oranına, aracın kilometresine göre hesaplanmaktadır. Ancak araç değer kaybının geçerli olması için sigorta eksperleri tarafından değer kaybının hesaplanması gerekir. Yani eğer aracınızla kaza yaptığınızda değer kaybı tazminatı kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey sigorta eksperi çağırarak aracınızın değer kaybını hesaplatmak olmalı. Eğer aracınız ilk kaza yaptığında değer kaybı hesaplatmamış iseniz geçerli olan süreniz iki yıldır. İki yıl içerisinde değer kaybını sigorta eksperine hesaplattıktan sonra araç değer kaybı tazminatını kullanabilirsiniz. İki yılı geçen sürelerde herhangi bir şekilde değer kaybı tazminatı kullanmanız söz konusu değildir. Web sitemizi ziyaret ederek bilgi edinmek istediğiniz konularda daha fazla araştırma yaparak en doğru sonuca ulaşabilirsiniz.

www.hasartakibi.com