Bize Ulaşmanız Yeterli
İletişim 0850 304 34 04

Zeytinlik Mah. No13/46 Bakırköy-İstanbul

Araç Değer Kaybı Başvurusu Dilekçe Örneği

Hazine Müsteşarlığının 01.05.2015 tarihinde yayınlayarak uygulamaya koyduğu yeni yasa ile araç sahipleri, kaza sonucu onarım işlemlerinden sonra değer kaybına uğrayan araçlarında ortaya çıkan farkı geri alabilecek. Araç değer kaybı meydana gelen araçların kaybı karşı tarafın sigorta şirketi tarafından ödenecektir.

Araç değer kaybı kazaya karışan karşı tarafın sigorta şirketinden tahsil edilir. Aşağıdaki örnek dilekçe ile sigorta şirketine başvurusu yapabilirsiniz.

İşlemlerinizin daha hızlı sonuçlanması ve takibi için firmamız ile iletişim kurup, profesyonel danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Araç Değer Kaybı Dilekçe Örneği

………………………… SİGORTA ANONİM ŞİRKETİNE
İSTANBUL

TALEPTE BULUNAN  

Adı Soyadı :

T.C. Kimlik Numarası:

Adresi:

Telefon :

TALEPTE BULUNULAN  

………………………. SİGORTA A.Ş.
Sigorta Şirketi Adresi:

Dilekçe Konusu:   

……………………….. Plakalı Araçta Meydana Gelen ………………….. TL Değer Kaybının Ödenmesi Talebi Hakkında.

Dilekçe Açıklaması:

…………………………….. poliçe numarası ile şirketinize sigortalı ve ……………….. plakalı araç ………………. tarihinde tarafıma ait ……………… plaka sayılı araca çarpmış ve maddi hasarlı trafik kazası meydana gelmesine neden olmuştur.

Oluşan trafik kazası sonucu tarafıma ait ………………………… plakalı araçta …………………. TL değer kaybı meydana gelmiştir. İş bu değer kaybının, talep dilekçemin tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde tarafıma ait olan …………….. Bankası ………………….. Şubesine ait IBAN TR …………………………………… numaralı hesabıma yatırılmasını rica ederim. Aksi halde yasal yollara başvuracağım hususunu saygı ile ihtar ederim.

(Dilekçe Tarihi)
Talepte Bulunan –  Adı Soyadı
İmza

Dilekçe Ekleri:

1-) Tramer kayıtları
2-) Kaza Tespit Tutanağı
3-) Her iki tarafın araç ruhsatları
4-) Her iki tarafın sürücü belgeleri
5-) Sigorta poliçesi

www.hasartakibi.com